Про затвердження Інструкції щодо підготовки бюджетної пропозиції
Україна
Фінансовий відділ
Великомихайлівської селищної ради
Н А К А З
01.07.2025 року № 12-д
|
Про затвердження Інструкції щодо підготовки бюджетної пропозиції |
Керуючись пунктом 1 статті 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», абзацом другим частини першої статті 75-1 Бюджетного кодексу України, наказом Міністерства фінансів України від 06 жовтня 2023 року №534 «Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2023 року за №1842/40898, пунктом 2.2 Положення про Фінансовий відділ Великомихайлівської селищної ради, затвердженого рішенням Великомихайлівської селищної ради від 24 грудня 2020 року №30-VIIІ та з метою визначення організаційно-методологічних засад складання бюджетних пропозицій на середньостроковий період
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію щодо підготовки бюджетної пропозиції, що додається.
2. Головному спеціалісту з видатків фінансового відділу Лісовицькій В.О. довести цей наказ до головних розпорядників для ознайомлення та використання в роботі.
3. Оприлюднити цей наказ на офіційному вебсайті Великомихайлівської селищної ради.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Начальник відділу Ольга ІВАНОВА
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ фінансового відділу
Великомихайлівської селищної ради
01.07.2025 року № 12-д
ІНСТРУКЦІЯ
із складання бюджетної пропозиції
І. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає основні положення про розрахунок орієнтовних граничних показників видатків бюджету та надання кредитів з бюджету Великомихайлівської селищної територіальної громади головному розпоряднику бюджетних коштів на середньостроковий період, встановлює порядок складання та аналізу бюджетної пропозиції.
2. У цій Інструкції терміни вживаються у значеннях, наведених у Бюджетному кодексі України (далі - Кодекс) та інших нормативно-правових актах, що регламентують бюджетний процес.
Процес формування бюджетної пропозиції здійснюється учасниками бюджетного процесу відповідно до бюджетного законодавства.
3. Документи, визначені цією Інструкцією, складаються з використанням автоматизованої інформаційно-аналітичної системи за такими формами:
Орієнтовні граничні показники видатків та надання кредитів з бюджету Великомихайлівської селищної територіальної громади головному розпоряднику бюджетних коштів на 20__ - 20__ роки (додаток 1);
Бюджетна пропозиція бюджету Великомихайлівської селищної територіальної громади на 20__ - 20__ роки загальна (Форма БП-1) (далі - Форма БП-1) (додаток 2);
Бюджетна пропозиція на 202__ - 20__ роки індивідуальна (Форма БП-2) (далі - Форма БП-2) (додаток 3);
Бюджетна пропозиція на 20__ – 20__ роки додаткова (Форма БП-3) (далі - Форма БП-3) (додаток 4);
Показники міжбюджетних трансфертів (іншим місцевим бюджетам), які передбачаються в прогнозі місцевого бюджету, на 20__- 20__ роки (додаток 5);
Орієнтовний граничний сукупний обсяг публічних інвестицій на 20__- 20__ роки (додаток 6);
Обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій головному розпоряднику бюджетних коштів на 20__- 20__ роки (додаток 7);
Обсяг публічних інвестицій на середньостроковий період з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій регіону (територіальної громади) на 20__- 20__ роки (додаток 8).";
4. Усі вартісні показники в документах, визначених цією Інструкцією, наводяться у гривнях, з округленням до цілого числа.
5. У формі орієнтовних граничних показників (у першому випадку) видатків бюджету та надання кредитів з бюджету Великомихайлівської селищної територіальної громади зазначається розподіл орієнтовних граничних показників видатків місцевого бюджету та надання кредитів з місцевого бюджету на середньостроковий період.
6. У формі орієнтовного граничного сукупного обсягу публічних інвестицій на 20__- 20_ роки зазначається розподіл орієнтовного граничного сукупного обсягу публічних інвестицій на середньостроковий період.
7. В формах бюджетної пропозиції зазначаються:
- за попередній бюджетний період (звіт) - дані річного звіту за попередній бюджетний період, наданого органами Казначейства (далі - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період);
- на поточний бюджетний період (затверджено) - показники, затверджені розписом місцевого бюджету на поточний бюджетний період (з урахуванням усіх внесених змін станом на 01 липня року, що передує плановому) (далі - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період);
- на середньостроковий період (план) - показники за видами надходжень, видатків та надання кредитів з місцевого бюджету на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди, визначених на основі орієнтовних граничних показників видатків місцевого бюджету та надання кредитів з місцевого бюджету, які є основою для складання прогнозу місцевого бюджету та проєкту рішення про бюджет Великомихайлівської селищної територіальної громади на наступний бюджетний період (далі - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період).
8. У формах, визначених цією Інструкцією, зазначаються код та найменування:
місцевого бюджету бюджет Великомихайлівської селищної територіальної громади (код бюджету 15503000000) - відповідно до Довідника місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28 грудня 2009 року № 1539 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28 лютого 2024 року № 98) (далі — код бюджету);
видів надходжень бюджету - відповідно до Класифікації доходів бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року N 11, Класифікації фінансування бюджету за типом кредитора, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року N 11, Класифікації фінансування бюджету за типом боргового зобов'язання, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11, та відповідно до Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17 грудня 2020 року № 781 (далі - Типова програмна класифікація видатків та кредитування місцевого бюджету) (у частині повернення кредитів до бюджету);
видатків та надання кредитів з бюджету громади - відповідно до типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17 грудня 2020 року № 781), Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року N 11 (далі - Функціональна класифікація видатків та кредитування бюджету), Економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року N 11 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 26 грудня 2011 року N 1738) (далі - Економічна класифікація видатків бюджету), та Класифікації кредитування бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11 (далі - Класифікація кредитування бюджету);
головних розпорядників бюджетних коштів - відповідно до Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793 (далі - Типова відомча класифікація видатків та кредитування місцевого бюджету) та установчих документів.
II. Основні положення щодо розрахунку орієнтовних граничних показників
1.Фінансовий відділ Великомихайлівської селищної ради (далі - фінансовий відділ) на підставі основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України та основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку відповідної адміністративно-територіальної одиниці на середньостроковий період, Бюджетної декларації, особливостей складання розрахунків до прогнозів місцевих бюджетів, доведених Міністерством фінансів України, Стратегії розвитку адміністративно-територіальної одиниці, аналізу виконання місцевого бюджету в попередніх та поточному бюджетних періодах:
здійснює прогнозування доходів бюджету громади з урахуванням вимог Податкового та Бюджетного кодексів України (на основі даних ГУ Державної податкової служби України в Одеській області, пропозицій ГУ Державної податкової служби України в Одеській області щодо збільшення їх обсягу та зменшення втрат бюджету, інших органів, що контролюють справляння надходжень до бюджету селищної територіальної громади), у тому числі показників міжбюджетних трансфертів, обсягів фінансування бюджету громади, повернення кредитів до бюджету селищної територіальної громади;
розраховує загальні орієнтовні граничні показники видатків бюджеті та надання кредитів з бюджету громади на середньостроковий період та орієнтовний граничний сукупний обсяг публічних інвестицій (далі – орієнтовний сукупний обсяг публічних інвестицій);
розподіляє між головними розпорядниками бюджетних коштів (далі - головні розпорядники) орієнтовні граничні показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету на середньостроковий період (далі - орієнтовні граничні показники);
розробляє інструкції з підготовки бюджетних пропозицій та інші форми, відповідно до яких складається та подається інформація разом з бюджетною пропозицією;
доводить до головних розпорядників орієнтовні граничні показники, інструкції з підготовки бюджетних пропозицій та інші форми.
2. Орієнтовні граничні показники доводяться фінансовим відділом до головного розпорядника загальними сумами на кожний рік середньострокового періоду за формою, наведеною в додатку 1 до цієї Інструкції, та із зазначенням окремо обсягів:
видатків за загальним фондом, джерелом яких є трансферти з державного та місцевих бюджетів;
видатків за спеціальним фондом із зазначенням джерела їх надходжень;
надання кредитів із загального фонду;
надання кредитів із спеціального фонду.
3. Орієнтовний сукупний обсяг публічних інвестицій доводиться фінансовим відділом загальними сумами на кожний рік середньострокового періоду за формою, наведеною в додатку 6 до цієї Інструкції, із зазначенням окремо обсягів:
коштів бюджету громади, у тому числі: співфінансування заходів щодо підготовки та реалізації публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій;
міжбюджетних трансфертів з державного бюджету;
міжбюджетних трансфертів з інших місцевих бюджетів;
місцевих запозичень;
інших джерел.
4. Фінансовий відділ доводить до головних розпорядників обсяг публічних інвестицій на середньостроковий період, з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій селищної територіальної громади, за формою наведеною у додатку 7 до цієї Інструкції.
ІІІ. Складання, розгляд та аналіз пропозицій до прогнозу бюджету
1. Бюджетна пропозиція складається головними розпорядниками на середньостроковий період (плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди) з урахуванням положень цієї Інструкції, а також містить інформацію за попередній та поточний бюджетні періоди.
2. Головні розпорядники організовують та забезпечують складання бюджетної пропозиції і подають її до фінансового відділу з використанням форм, визначених цією Інструкцією.
3. Форми бюджетної пропозиції заповнюються послідовно.
Форма БП-2 заповнюється на підставі показників форми БП-1 і лише після заповнення зазначених форм та за потреби заповнюється форма БП-3. В окремих пунктах форм зазначається необхідна кількість показників, визначена головним розпорядником.
4. Джерелами інформації для заповнення форм бюджетної пропозиції є:
Державна стратегія регіонального розвитку України, стратегія розвитку селищної територіальної громади, план заходів з Державної стратегії регіонального розвитку України, плани заходів з регіональних стратегій розвитку, реалізації стратегії розвитку територіальної громади, плани відновлення та розвитку територіальної громади відповідно; програма соціально-економічного розвитку селищної територіальної громади; цільові програми з інших питань місцевого самоврядування; місцеві/регіональні програми розвитку; середньострокові плани пріоритетних публічних інвестицій; програми публічних інвестицій; річний звіт про виконання місцевого бюджету за попередній бюджетний період; звіти про виконання паспортів бюджетних програм за попередній бюджетний період; розпис бюджету громади на поточний бюджетний період (з урахуванням усіх внесених змін станом на 01 липня року, що передує плановому); паспорти бюджетних програм на поточний бюджетний період; прогноз місцевого бюджету, схвалений у попередньому бюджетному періоді; план діяльності головного розпорядника на середньостроковий період (включаючи заходи щодо підготовки та реалізації публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій); прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України; основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку селищної територіальної громади;
Бюджетна декларація; особливості складання розрахунків до прогнозів місцевих бюджетів, доведених Міністерством фінансів України;
інструкція з підготовки бюджетних пропозицій фінансового відділу; інша інформація, визначена фінансовим відділом.
5. З метою зіставлення показників за бюджетними програмами у разі змін у структурі бюджетних програм головного розпорядника звітні показники за попередній бюджетний період та показники поточного бюджетного періоду приводяться у відповідність до Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, що формується у пропозиції до прогнозу бюджету на середньостроковий період згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженої Мінфіном.
6. У разі, якщо бюджетна програма не передбачається на середньостроковий період:
показники за бюджетною програмою поточного бюджетного періоду зазначаються окремим рядком у формі БП-1;
показники за бюджетною програмою попереднього бюджетного періоду приводяться у відповідність до Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету поточного бюджетного періоду, а у разі, якщо бюджетної програми у поточному бюджетному періоді не передбачено, то такі показники зазначаються окремим рядком у формі БП-1.
7. Разом з бюджетною пропозицією головний розпорядник подає необхідні для здійснення фінансовим відділом аналізу документи та матеріали, до складу яких входять:
розрахунки показників, включених до бюджетної пропозиції, зокрема щодо капітальних видатків, із зазначенням факторів, що впливають на обсяг видатків та надання кредитів, визначених з урахуванням галузевих особливостей;
інформація щодо врахування гендерного підходу та кліматичних пріоритетів під час формування бюджетних показників з метою реалізації відповідних завдань і цілей на регіональному/місцевому рівні;
обсяг публічних інвестицій на середньостроковий період з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій регіону (територіальної громади) за формою, наведеною в додатку 8 до цієї Інструкції.
8. У разі передбачення у бюджетних пропозиціях, поданих головними розпорядниками, надання міжбюджетних трансфертів іншим місцевим бюджетам фінансовий відділ у триденний строк з дня отримання таких бюджетних пропозицій повинен надіслати обсяги таких міжбюджетних трансфертів на середньостроковий період іншим фінорганам за формою, наведеною у додатку 5 до цієї Інструкції, для врахування ними під час складання прогнозу місцевого бюджету.
9. Фінансовий відділ здійснює аналіз отриманих від головних розпорядників бюджетних пропозицій щодо відповідності загальним орієнтовним граничним показникам, дотримання доведених відділом фінансових обмежень, організаційних та інших вимог, визначених цією Інструкцією, а також іншими інструкціями фінансового відділу.
10. Фінансовий відділ вживає заходів для усунення розбіжностей з головними розпорядниками щодо показників, що містяться у бюджетних пропозиціях (шляхом проведення погоджувальних нарад, консультацій, робочих зустрічей).
11. За результатами вжитих заходів, у разі наявності інформації щодо отримання міжбюджетних трансфертів з інших місцевих бюджетів, фінансовий відділ доводить до окремих головних розпорядників уточнені орієнтовні граничні показники, відповідно до яких головний розпорядник коштів має надати уточнену бюджетну пропозицію у терміни, визначені фінансовим відділом.
12. Головний розпорядник забезпечує відповідність бюджетної пропозиції, складеної з використанням автоматизованої інформаційно-аналітичної системи, бюджетній пропозиції, поданій до фінансового відділу.
13. Інформація, що міститься у бюджетних пропозиціях головних розпорядників, є основою для складання прогнозу місцевого бюджету.
ІV. Заповнення Форми БП-1
1. У формі БП-1 наводиться інформація про досягнення цілей державної, регіональної та місцевої політик за рахунок коштів загального та спеціального фондів в межах орієнтовних граничних показників на середньостроковий період, доведених фінансовим відділом та розрахованих головним розпорядником надходжень спеціального фонду.
Інформація, що наводиться у формі БП-1, повною мірою повинна характеризувати діяльність головного розпорядника та охоплювати всі сфери, у яких він забезпечує формування та/або реалізацію державної, регіональної та місцевої політик, висвітлювати найбільш суспільно значущі результати його діяльності та враховувати відповідні показники діяльності відповідальних виконавців бюджетних програм, а також відображати вплив реалізованих заходів на якість життя населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці, в тому числі на дітей та молодь.
2. У пункті 1 зазначається найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету, код типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, код за ЄДРПОУ, а також код бюджету.
3. У пункті 2 зазначається мета діяльності головного розпорядника, яка має відповідати його повноваженням, визначеним законодавством, а також функціям і завданням, закріпленим в установчих документах.
4. У пункті 3 наводиться перелік цілей державної, регіональної та місцевої політик у сферах діяльності, реалізацію яких забезпечує головний розпорядник, зокрема таких, що враховують гендерний підхід та кліматичні пріоритети відповідно, а також показники їх досягнення за рахунок коштів загального та спеціального фондів разом:
у графах 1, 2 - порядковий номер та найменування цілі державної, регіональної та місцевої політик;
у графі 3 - одиниця виміру показника досягнення цілей;
у графі 4 - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;
у графі 5 - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;
у графах 6-8 - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період.
У разі, якщо на середньостроковий період не передбачаються цілі державної, регіональної та місцевої політик, досягнення яких здійснюється в межах бюджетних програм поточного бюджетного періоду та/або здійснювалося в межах бюджетних програм попереднього бюджетного періоду, такі цілі повинні включатися із зазначенням показників їх досягнення на відповідні бюджетні періоди.
Не виділяються окремими рядками цілі державної, регіональної та місцевої політик поточного та попереднього бюджетних періодів, які по суті є тотожними до цілей на середньостроковий період (змінено їх формулювання), а показники їх досягнення аналогічні показникам досягнення цілей на середньостроковий період.
У разі зміни формулювання цілі державної, регіональної та місцевої політик у цьому пункті наводиться ціль у редакції, що передбачається на середньостроковий період.
Цілі державної, регіональної та місцевої політик мають:
відповідати пріоритетним цілям, визначеним стратегічними та програмними документами, актами законодавства та іншими нормативно-правовими актами, планами діяльності головних розпорядників на середньостроковий період;
спрямовуватися на досягнення певного результату;
оцінюватися за допомогою показників досягнення цілей;
давати розуміння кінцевого результату діяльності головного розпорядника у відповідній сфері або чітко визначати напрям руху змін, спрямованих на покращення ситуації або вирішення проблем у сфері діяльності.
Не допускаються під час визначення цілей такі формулювання, як «реалізація державної політики», «забезпечення діяльності», «виконання зобов’язань».
Кількість цілей державної, регіональної та місцевої політик не має перевищувати п’яти. Одна ціль державної, регіональної та місцевої політики може виконуватися в межах декількох бюджетних програм.
Для кожної цілі державної, регіональної та місцевої політик необхідно визначити показники її досягнення.
Показники досягнення цілей визначаються як інтегровані показники, що враховують результати, отримані за рахунок реалізації усіх або декількох бюджетних програм.
Показники досягнення цілей виконавчих органів місцевих рад повинні характеризувати досягнення та зрушення, що відбулися на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також їх вплив на добробут і якість населення.
Показники досягнення цілей мають:
бути кількісно вимірюваними та реалістичними;
характеризувати прогрес у досягненні цілей державної, регіональної та місцевої політик у середньостроковому періоді;
характеризувати стан та зміни у сфері діяльності головного розпорядника;
надавати можливість відстеження досягнення цілей державної, регіональної та місцевої політик у динаміці та порівнянності показників досягнення цілей за роками;
висвітлювати ефект, який отримують економіка, суспільство та населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці завдяки діяльності головного розпорядника;
перевірятися та підтверджуватися офіційною державною статистичною, фінансовою та іншою звітністю, даними бухгалтерського, статистичного та внутрішньогосподарського (управлінського) обліку.
Під час визначення показників досягнення цілей державної, регіональної та місцевої політик необхідно враховувати усі витрати головного розпорядника на відповідну сферу діяльності, включаючи міжбюджетні трансферти.
Кількість показників досягнення однієї цілі має бути мінімальною, як правило, не має перевищувати трьох, але достатньою для висвітлення досягнення відповідної цілі.
Показники досягнення цілей, визначені для однієї цілі державної, регіональної та місцевої політик, не повинні дублюватися для іншої.
Для показників досягнення цілей, що потребують методологічних роз’яснень їх змісту, головному розпоряднику необхідно розробити методику їх розрахунку.
5. У пункті 4 наводиться інформація щодо обсягів та структури видатків і надання кредитів за усіма бюджетними програмами.
У підпункті 4.1 зазначаються відповідальні виконавці бюджетних програм і видатки та надання кредитів за бюджетними програмами за загальним та спеціальним фондами;
у графі 1 - номер цілі державної, регіональної та місцевої політик, визначеної у пункті 3 цієї форми;
у графах 2-4 - код відповідної класифікації видатків та кредитування бюджету;
у графі 5 - найменування відповідального виконавця, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету;
у графі 6 (20__рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;
у графі 7 (20__рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;
у графах 8-10 (20__-20__р.р.(план)) - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період.
6. Загальний обсяг видатків та надання кредитів (рядок «УСЬОГО, у тому числі:») дорівнює сумі видатків та надання кредитів за відповідними виконавцями та дорівнює сумі за усіма бюджетним програмами за загальним та спеціальним фондами.
У разі якщо реалізація бюджетної програми не передбачається у середньостроковому періоді, здійснюється співставлення показників відповідно до пункту 6 розділу третього цієї інструкції.
У підпункті 4.2 зазначається пояснення щодо запропонованих головним розпорядником основних змін у структурі видатків та надання кредитів за бюджетними програмами на середньостроковий період порівняно із поточним бюджетним періодом.
7. У пункті 5 наводиться інформація щодо відмінностей показників на перший та другий роки середньострокового періоду, включених до бюджетної пропозиції, від показників на другий та третій роки середньострокового періоду, передбачених прогнозом місцевого бюджету, схваленого у попередньому бюджетному періоді.
У підпункті 5.1 наводяться інформація щодо обсягів видатків та надання кредитів, цілей державної, регіональної та місцевої політик та показників їх досягнення:
у графі 1 - найменування цілей державної, регіональної та місцевої політик та показників їх досягнення;
у графі 2 - одиниця виміру показника досягнення цілей;
у графах 3, 6 - показники видатків / надання кредитів, передбачені прогнозом місцевого бюджету, схваленого у попередньому бюджетному періоді;
у графах 4, 7 - показники видатків / надання кредитів, включені до пропозиції до прогнозу місцевого бюджету;
у графах 5, 8 розраховується відхилення показників видатків / надання кредитів, включених до пропозиції до прогнозу місцевого бюджету, від відповідних показників прогнозу місцевого бюджету, схваленого у попередньому бюджетному періоді.
У підпункті 5.2 зазначається пояснення відмінностей показників, включених до бюджетної пропозиції, від відповідних показників прогнозу місцевого бюджету, схваленого у попередньому бюджетному періоді.
V. Заповнення Форми БП-2
1. У Формі БП-2 наводиться детальна інформація за кожною бюджетною програмою, що пропонується до виконання у середньостроковому періоді.
2. Форма БП-2 складається за кожною бюджетною програмою окремо, крім бюджетних програм, які:
не передбачаються на середньостроковий період;
резервного фонду місцевого бюджету.
Інформація, що наводиться у формі БП-2, узгоджується з інформацією, наведеною у формі БП-1.
3. У разі, якщо повноваження на виконання функцій, завдань або надання послуг передано відповідно до законодавства від одного головного розпорядника до іншого головного розпорядника, головному розпоряднику, який включає до бюджетної пропозиції показники за відповідною бюджетною програмою на середньостроковий період, під час заповнення форми БП-2 необхідно навести інформацію та показники бюджетної програми за попередні бюджетні періоди з урахуванням паспортів відповідної бюджетної програми та звітів про їх виконання, інших документів, оприлюднених або переданих в установленому законодавством порядку, забезпечуючи послідовність та сумісність цієї інформації та показників.
4. Мета, завдання та напрями бюджетної програми визначаються відповідно до положень наказу Міністерства фінансів України від 26 серпня 2014 року № 836 «Про деякі питання запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2014 року за № 1103/25880, повинні відповідати цілям державної, регіональної та місцевої політик та показникам їх досягнення, наведеними у пункті 3 форми БП-1.
5. У пункті 1 зазначаються найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету, код типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, код за ЄДРПОУ, а також код бюджету.
6. У пункті 2 зазначаються найменування відповідального виконавця бюджетної програми, код типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету та номер у системі головного розпорядника коштів місцевого бюджету, код за ЄДРПОУ.
7. У пункті 3 зазначаються найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету, код програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, а також код функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету.
8. У пункті 4 зазначаються мета, завдання та законодавчі підстави реалізації бюджетної програми:
у підпункті 4.1 - ціль державної, регіональної та місцевої політик;
у підпункті 4.2 - мета бюджетної програми;
у підпункті 4.3 - завдання бюджетної програми;
у підпункті 4.4 - підстави для реалізації бюджетної програми.
9. У пункті 5 зазначаються усі надходження для виконання бюджетної програми, підстави та обґрунтування надходжень спеціального фонду.
Надходження загального фонду зазначаються з урахуванням міжбюджетних трансфертів, доведених у загальних орієнтовних граничних показниках.
У підпункті 5.1 зазначаються надходження для виконання бюджетної програми за результатами звітного бюджетного періоду, на поточний бюджетний період та на середньостроковий бюджетний період.
Показники, зазначені в рядку «загальний фонд, у тому числі» у графах 3-7 підпункту 5.1, повинні відповідати показникам, зазначеним у рядку «загальний фонд» у графах 6-10 підпункту 4.1 пункту 4 форми БП-1 за відповідною бюджетною програмою.
Під час заповнення підпункту 5.1 у частині власних надходжень бюджетних установ головні розпорядники керуються частиною четвертою статті 13 Кодексу. Власні надходження бюджетних установ визначаються головним розпорядником за наявності підстави, про яку необхідно зазначити під час заповнення підпункту 5.2.
Повернення кредитів до бюджету відображаються зі знаком «-».
У разі, якщо за бюджетною програмою плануються надходження за спеціальним фондом, про це зазначається у підпункті 5.2 і навести:
нормативно-правові акти з посиланням на конкретні статті (пункти), якими надано повноваження на отримання надходжень спеціального фонду;
основні підходи до розрахунку власних надходжень бюджетних установ, інших надходжень спеціального фонду на середньостроковий період.
Загальний обсяг надходжень спеціального фонду за звітний бюджетний період (рядок «спеціальний фонд, у тому числі») розраховується як сума усіх вищезазначених надходжень.
Загальний обсяг надходжень для виконання бюджетної програми у графах 3-7 в рядку «УСЬОГО, у тому числі» розраховується як сума надходжень загального фонду (рядок «загальний фонд, у тому числі») та спеціального фонду (рядок «спеціальний фонд, у тому числі»).
10. У пункті 6 зазначаються видатки (підпункт 6.1) або надання кредитів (підпункт 6.2) на середньостроковий бюджетний період за загальним та спеціальним фондами у розрізі економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету:
у графах 1, 2 підпунктів 6.1, 6.2 - коди Економічної класифікації видатків бюджету / коди Класифікації кредитування бюджету та їх найменування;
у графі 3 підпунктів 6.1, 6.2 (20__ рік (звіт)) - видатки або надання кредитів відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;
у графі 4 підпунктів 6.1, 6.2 (20__ рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;
у графах 5-7 підпунктів 6.1, 6.2 (20__-20__р.р.(план)) - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період.
Показники, зазначені у графах 3-7 у рядку «загальний фонд» підпункту 6.1 та у графах 3-7 у рядку «загальний фонд» підпункту 6.2., повинні дорівнювати показникам у графах 6-10 у рядку «загальний фонд» підпункту 4.1 пункту 4 форми БП-1 відповідної бюджетної програми і показникам у графах 3-7 у рядку «загальний фонд, у тому числі» підпункту 5.1 пункту 5 форми БП-2.
Показники, зазначені у графах 3-7 у рядку «спеціальний фонд» підпункту 6.1 та у графах 3-7 у рядку «спеціальний фонд» підпункту 6.2, повинні дорівнювати показникам у графах 6-10 у рядку «спеціальний фонд» підпункту підпункту 4.1 пункту 4 форми БП-1 відповідної бюджетної програми і показникам у графах 3-7 у рядку «спеціальний фонд» підпункту 5.1 пункту 5 форми БП-2.
Під час заповнення підпункту 6.1 необхідно відображати видатки у розрізі кодів економічної класифікації видатків бюджету.
Під час заповнення підпункту 6.2 показники надання кредитів доцільно відображати за кодами класифікації кредитування бюджету.
11. У пункті 7 зазначаються обсяги видатків або надання кредитів за кожним напрямом використання бюджетних коштів за загальним та спеціальним фондами, виконання яких забезпечує реалізацію бюджетної програми:
у графах 1, 2 зазначаються порядковий номер та напрям використання бюджетних коштів;
у графі 3 (20__ рік (звіт)) - видатки або надання кредитів відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;
у графі 4 (20__ рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;
у графах 5-7 (20__-20__р.р. (план)) - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період.
12. У пункті 8 наводяться показники міжбюджетних трансфертів.
У підпункті 8.1 наводиться обсяг міжбюджетних трансфертів, які отримуються з інших бюджетів (державного та місцевих), окремо за загальним та спеціальним фондами:
у графі 1 - код Класифікації доходу бюджету / код бюджету;
у графі 2 - найменування трансферту / найменування бюджету - надавача міжбюджетного трансферту;
у графі 3 (20__рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;
у графі 4 (20__рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;
у графах 5-7 (20__-20__р.р. (план)) - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період.
Загальний обсяг міжбюджетних трансфертів у графах 3-7 у рядку «УСЬОГО за розділами I та II, у тому числі:» розраховується як сума обсягу міжбюджетних трансфертів до загального фонду (рядок «загальний фонд») та спеціального фонду (рядок «спеціальний фонд»).
У підпункті 8.2 зазначається обсяг міжбюджетних трансфертів, які надаються іншим бюджетам (державному та місцевим), окремо за загальним та спеціальним фондами:
у графі 1 - код бюджету;
у графі 2 - найменування трансферту / найменування бюджету - отримувача міжбюджетного трансферту;
у графі 3 (20__рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;
у графі 4 (20_рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;
у графах 5-7 (20__-20__р.р. (план)) - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період.
Загальний обсяг міжбюджетних трансфертів у графах 3-7 у рядку «УСЬОГО за розділами I та II, у тому числі» розраховується як сума обсягу міжбюджетних трансфертів до загального фонду (рядок «загальний фонд») та спеціального фонду (рядок «спеціальний фонд»).
VІ. Заповнення Форми БП-3
1. Форма БП-3 використовується для представлення та обґрунтування пропозицій щодо додаткових коштів, необхідних для виконання нормативно-правових актів під час реалізації бюджетних програм, але не забезпечених орієнтовними граничними показниками, або для реалізації нових заходів державної, регіональної та місцевої політик, які сприятимуть покращенню показників досягнення цілей державної, регіональної та місцевої політик, зокрема у сфері гендерної рівності, кліматичної стійкості та соціальної справедливості, а також підвищення якості життя населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці та/або наближенню їх досягнення у часі.
Форма БП-3 заповнюється лише після заповнення форми БП-1 і форми БП-2 у разі, якщо витрати, розраховані з огляду на пріоритетність та обґрунтованість потреб, перевищують орієнтовні граничні показники.
2. Фінансовий відділ розглядає пропозиції головного розпорядника щодо додаткових видатків та надання кредитів у межах ресурсних можливостей місцевого бюджету в середньостроковому періоді.
3. У пункті 1 зазначаються найменування головного розпорядника коштів бюджету, код типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, код за ЄДРПОУ, а також код бюджету.
4. У пункті 2 зазначаються найменування відповідального виконавця, код типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету та номер у системі головного розпорядника коштів місцевого бюджету, код за ЄДРПОУ.
5. У пункті 3 наводяться обсяги додаткових коштів загального та спеціального фондів за бюджетними програмами у розрізі економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету, підстави та обґрунтування пропозицій щодо додаткових коштів загального та спеціального фондів, у яких зазначається нормативно-правовий акт, виконання якого не забезпечено орієнтовними граничними показниками.
У графах 1-3 зазначаються коди програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету/ економічної класифікації видатків бюджету / класифікації кредитування бюджету, типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету та функціональної класифікації видатків бюджету, а також найменування бюджетної програми;
у графі 4 - найменування бюджетної програми;
у графах 5, 7, 9 (20__-20__р.р.(план)) - обсяг коштів у межах орієнтовного граничного показника;
у графах 6, 8, 10 (20__-20__ р.р.(план)) - пропозиції щодо додаткового обсягу коштів.
Обсяг коштів за усіма бюджетними програмами наводиться у розрізі кодів економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету.
У рядку «УСЬОГО за бюджетними програмами, у тому числі» у графах 5-10 зазначається загальний обсяг коштів за усіма бюджетними програмами у розрізі кодів економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету.
6. У пункті 4 наводиться інформація про зміну показників досягнення цілей у середньостроковому періоді у разі, якщо додаткові кошти буде враховано в орієнтовних граничних показниках.
У графах 1-3 зазначаються номер, найменування цілей державної, регіональної та місцевої політик, показники досягнення цілей, а також одиниця виміру показника досягнення цілей;
у графах 4, 6, 8 (20__-20_р.р.(план)) - показники в межах орієнтовного граничного показника. Показники досягнення цілей, зазначені у формі БП-3, повинні відповідати показникам, включеним до граф 4-6 пункту 2 форми БП-1;
у графах 5, 7, 9 (20__-202__р.р.(план)) - показники досягнення цілей, які головний розпорядник передбачає досягти у середньостроковому періоді під час виконання бюджетних програм у цілому за рахунок коштів загального та спеціального фондів, у разі, якщо додаткові кошти загального та спеціального фондів буде враховано в граничному показнику видатків місцевого бюджету та надання кредитів з місцевого бюджету, який визначається у прогнозі місцевого бюджету відповідному головному розпоряднику.
Начальник фінансового відділу Ольга ІВАНОВА