Гребениківський

Село Гребеники є  адмістративним центром Гребениківського старостинського округу Великомихайлівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області, до складу якого входять ще  с. Єрмішкове та с.Юрківка

Перша письмова згадка  в літописах про  село Гребеники датується 1793 роком,коли війська графа Суворова звільнили наші землі від турків . Козаки оселилися на горбах, на північний схід від Тирасполя. Спочатку це були хутори на гребені гори. Згодом , за наказом Катерини ІІ, почали прибувати переселенці, хутори розростались, об’єднувались. Так виникло село Гребеники. Село на гребнях.

На території  села виявлено єдине місце на Україні, тарденуазьку стоянку мезолітичної епохи, де збереглися рештки тварин крейдового періоду . На місці цієї стоянки було зібрано знаряддя праці, які зберігаються  в Одеському краєзнавчому музеї.   Це місце є ландшафтним заказником місцевого значення.

Сучасне село Гребеники– це 490 дворів, в яких проживає 1100 жителів різних національностей, більшість із них – українці.

На території села працює  Гребениківський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, де наразі здобувають освіту 106 дітей.

В дитячому садочку «Веселка» на 40 місць,  в прекрасних умовах, в турботі  і добрі зростають маленькі гребеничани під опікою творчого дитсадівського  колективу .

Змістовний відпочинок, різноманітні святкові заходи для дітей і дорослих вміє організувати творчий колектив Гребениківського сільського Будинку культури.

Медичне обслуговування  жителів села здійснює амбулаторія загальної практики сімейної медицини. За Президентською програмою «Велике будівництво» в селі збудовано нове приміщення амбулаторії , обладнано сучасним інвентарем та медичною технікою.

Для забезпечення населення питною водою використовується водопровідна мережа протяжністю 15,6 км та громадські криниці в кількості 12 одиниць .

На території села знаходиться газовимірювальна станція «Гребеники»

для транспортування, редукування контролю якості природного газу з трьох         міждержавних ліній газопроводу та для пониження тиску газу і подачі його на село.

Село розташоване в прикордонному районі і для сполучення через державний кордон відкрито місцевий пункт пропуску «Гребеники-Тирасполь»,. Сучасна, типова будівля КПП  має  необхідне  технологічне обладнання.

В центрі села височить постать солдата над братською могилою односельчан,  загиблих у страшні роки війни та закликає нас пильно берегти мир і спокій  на рідній землі

На найвищому місці в селі розташований храм Свято- Різдва Пресвятої Богородиці, збудований в далекому 1912 році.

Щоб село було гарним впорядкованим вся сільська громада дбає про його благоустрій.

Роз’яснювальна та інформаційна робота проводиться на сходах громадян та на сільській  сторінці  «Я люблю Гребеники» в соціальній мережі  “Facebok.

Крок за кроком,  як можемо, але з великою любов’ю , причепурюємо наші Гребеники ,  і втілюємо в життя спільну заповітну нашу мрію, аби наше село стало найкращим місцем на Землі.

Таран Галина Вікторівна

Староста Гребениківського старостинського округу

Таран Галина Вікторівна народилась 09.04.1963 року в  селі Гребеники Великомихайлівського району Одеської області.  Після закінчення школи , навчалась в Молдавському планово-економічному технікумі, потім продовжила навчання у Кишинівському сільськогосподарському інституті , який закінчила у 1989 році за спеціальністю «Економіка  й організація сільського господарства».

З 1982 по 1992 рік працювала в радгоспі  «Варницький» м. Бендери республіка Молдова. З 1992 по 1994 рік в колгоспі ім.. Кірова села Гребеники.   З 1994 по 1997 рік землевпорядник Гребениківської сільської ради.  в 1997 році обрана секретарем Гребениківської сільської ради.  у 2006 році обрана Гребениківським сільським головою.   З  2016 року та по теперішній  час працює на посаді старости Гребениківського старостинського округу.