Полезненський

ПОЛЕЗНЕ (кол. Мале Гросулове, потім — Левове) — село, центр сільської Ради. Розташоване за 3 км на північ від районного центру. Через село проходить шосе Одеса — Котовськ. Населення — 527 осіб. Сільраді підпорядковані населені пункти Багачеве, Бессарабка, Василівна, Водяне, Гіржове, Муратове, Стоянове, Фрасине.

Засноване Полезне наприкінці XVIII століття.

Здавна жінки села займаються художнім вишиванням. У 1967 році на обласній виставці демонструвала вишивані рушники колгоспниця артілі «Іскра» Н. А. Урбанович.

Поблизу с. Гіржового виявлено мезолітичну стоянку (10—8 тис. років тому), трипільську кераміку (IV—III тисячоліття до н. е.) та рештки поселення черняхівської культури (II—V століття н. ери).

У 2015 році рішенням облради було  створено Великомихайлівську ОТГ, до якої увійшла колишня Полезненська сільська рада.  27.11.2015 року утворений Полезненський старостинський округ до якого ввійшли села Полезне, Гіржове, Бессарабка, Водяне, Багачеве, Фрасине.  На території старостинського округу функціонує Полезненський ЗЗСО І-ІІІ ступенів де навчаються 180 учнів, ФАП, каплиця Святого Дмитра та  будинок культури.

Козак Олександр Вікторович

Староста Полезненського старостинського округу

Народився в 1974 році в смт Велика Михайлівка.  З 1981 по1991 рік навчався у Великомихайлівській середній школі.  В  1991 році вступив  до Одеського сільськогосподарського інституту. У 1999 закінчив інститут.   У 2002 році призначений в ТОВ «Іскра» завідувачем ферми.   У 2006  році прийнятий на посаду агента з ідентифікації та реєстрації тварин Одеської філії.

З 2016 року призначений  на посаду старости села Полезне Великомихайлівської селищної ради. з 2018 року і по  теперішній час працює на посаді старости Полезненського старостинського  округу Великомихайлівської  селищної ради.