Великомихайлівська громада

Одеська область, Роздільнянський район

Увага! Зміни до прикордонного режиму

Дата: 06.03.2024 15:15
Кількість переглядів: 59

Фото без описуОФОРМЛЕННЯ ДОЗВОЛІВ. Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови від 27 липня 1998 року № 1147 «Про прикордонний режим». Відповідна постанова від 7 грудня 2023 року № 1292 набрала чинності 14 грудня.

Державна прикордонна служба пояснила, що змінилося:

Змінами передбачено, що громадяни України, іноземці та особи без громадянства мають право в’їжджати у контрольований прикордонний район, перебувати, проживати або пересуватися в його межах на підставі документів, що посвідчують їх особу.

Крім того, зміни передбачають обмеження у вільному в’їзді, перебуванні, проживанні, провадженні робіт й пересуванні осіб у прикордонній смузі. Держприкордонслужба зазначила, що це ділянка місцевості завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону.

Обмеження полягають в отриманні дозволу особами, які планують здійснювати в’їзд, перебувати та проводити роботи у межах прикордонної смуги, у відповідного органу Державної прикордонної служби. Механізм отримання дозволу передбачений прийнятими Урядом змінами.

Зокрема, порядок передбачає видачу дозволів на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу органами Державної прикордонної служби, які безпосередньо виконують завдання у визначеній зоні відповідальності. Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб. Дозвіл фізичним особам віком до 18 років надається за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або іншого законного представника.

Орган Державної прикордонної служби не пізніше десяти робочих днів з дня надходження звернення про надання/визнання недійсним дозволу та документів, що додаються до нього (перелік передбачений прийнятими змінами), приймає рішення про надання дозволу, про відмову в наданні дозволу або про визнання наданого дозволу недійсним.

Про прийняте рішення орган Державної прикордонної служби повідомляє заявника з використанням офіційного каналу зв’язку, зазначеного у зверненні.

Орган Державної прикордонної служби відмовляє в наданні дозволу або визнає виданий раніше дозвіл недійсним у разі виявлення обставин, зазначених у частині п’ятій статті 24 Закону «Про державний кордон України».

Держприкордонслужба нагадує, що відповідно до частини другої статті 22 Закону «Про державний кордон України» до прикордонної смуги не включаються населені пункти і місця масового відпочинку населення.

Окремо визначено категорію осіб, яким такі дозволи отримувати не потрібно. Зокрема, дозволи не потрібні:

– особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою перетину державного кордону в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон;

– водіям вантажних автомобілів та супроводжуючим їх особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою здійснення мультимодального перевезення;

– особам, рух яких починається та закінчується за межами прикордонної смуги, що рухаються автомобільним транспортом автомобільними дорогами загального користування державного значення, залізничним транспортом залізничними шляхами сполучення, частина яких проходить по ділянках місцевості, де встановлено прикордонну смугу, без виконання зупинок, виходу на залізничних станціях у прикордонній смузі;

– інші особи згідно з визначеним переліком.

Зазначаємо, авіаційні роботи, будівництво, вирубування дерев і чагарників, водокористування, геологічне вивчення, дорожні та інші дослідження, гідротехнічні, землевпорядні, меліоративні, водолазні роботи, відео-, кіно- та фотознімання місцевості, туристичні подорожі і стрибки з парашутів та інша діяльність (передбачена п. 17 Положення про прикордонний режим, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 27 липня 1998 р. № 1147) у межах прикордонної смуги має також проводитися з дозволу та після інформування відповідно органу Державної прикордонної служби перед безпосереднім провадженням такої діяльності.

Крім цього, Уряд установив спеціальний прикордонний режим та заборонив вільний в’їзд, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт, не пов’язаних з обороною чи охороною державного кордону, в межах земельних ділянок шириною 30 – 50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми, а вздовж лінії державного кордону України з російською федерацією і республікою білорусь – шириною до 2 кілометрів, які надано в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій.

Для оформлення дозволу необхідно звернутись до 2 прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України за адресою:

Вул Армійська,21, м.Подільськ, Одеська обл., 66301.

Тел.: (04862) 2-58-18, факс (04862) 2-80-18

https//dpsu.gov.ua e-mail: podilskiy_zagin@dpsu.gov.ua

код ЄРДПОУ 14321825

Начальник 2 прикордонного загону – полковник Чичановський Олег Володимирович.

До звернення додаються передбачені постановою КМУ документи:

Саме звернення громадянина/юридичної особи

– для громадян України – копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, а також повноваження на подання звернення – у разі подання звернення законним представником або уповноваженою особою;

– для іноземців та осіб без громадянства – копії документів, що посвідчують особу іноземця або особу без громадянства та підтверджують законність перебування на території України, а також повноваження на подання звернення – у разі подання звернення законним представником або уповноваженою особою;

– для юридичних осіб – копії документів, що містять інформацію про офіційну назву, місцезнаходження (юридична адреса чи місце реєстрації), вид та місце (із зазначенням географічних координат) провадження робіт, стосовно яких здійснюється запит, перелік фізичних осіб та їх паспортні дані, транспортних засобів із зазначенням державних номерних знаків, що будуть залучатися до провадження робіт;

– для фізичних осіб-підприємців – копії документів, що посвідчують особу;

– копії документів, що підтверджують мету і строки перебування у прикордонній слузі;

– копії документів, що підтверджують законність провадження робіт.

Шановні громадяни, беріть до уваги. Це важливо.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь