Важливо знати:

Дата: 08.12.2023 11:39

Фото без описуФото без описуДомашнє насильство – дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь, страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.

Відповідно до чинного законодавства особи, які вчинили домашнє насильство, несуть кримінальну, адміністративну чи цивільно-правову відповідальність.

Якщо тебе……

- принижують, ображають, або погрожують тобі;

- б’ють, штовхають або катують;

– позбавляють їжі, житла чи пошкоджують твоє майно;

– примушують до небажаних сексуальних стосунків

ТЕЛЕФОНУЙ ДО ПОЛІЦІЇ ЗА НОМЕРОМ   102

Або звернися по допомогу   до відповідальних осіб за протидію домашньому насильству виконавчих комітетів сільських та селищних рад, управління соціального захисту населення, служби у справах дітей.