Великомихайлівська громада

Одеська область, Роздільнянський район

ЩО ГОДИНИ, ЩО ХВИЛИНИ ПРО ЧИЇСЬ ДОЛІ – ВІЧНА ТУРБОТА. ШМАТОЧОК СЕРЦЯ КОМУСЬ ВІДДАТИ- ТАКА КОЛЕГИ У НАС РОБОТА

Дата: 07.06.2023 16:28
Кількість переглядів: 39

      Фото без опису Основним ресурсом  громади є її мешканці. На різних етапах життя будь-хто з мешканців громади може потрапити у складні життєві обставини та потребувати професійної соціальної підтримки для їх подолання. Ці обставини можуть бути зумовлені такими чинниками, як невиліковна хвороба, інвалідність, безробіття, малозабезпеченість, домашнє насильство, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків з виховання дитини, похилий вік чи шкода, завдана конфліктом, тощо. Тому в кожній територіальній громаді необхідним є розвиток та забезпечення надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків, особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

      Соціальні послуги є необхідними для всіх мешканців громади, тому що їх своєчасне надання сприятиме попередженню виникнення проблемних ситуацій. Наприклад, благополучні сім’ї можуть потребувати підтримки у вихованні дітей, зокрема, через надання необхідних консультацій. Мешканці громади, які належать до вразливих категорій населення (наприклад, малозабезпечені сім’ї або такі, в яких один із членів сім’ї має тяжке захворювання) можуть потребувати консультування, інших видів послуг, щоб своєчасно отримувати підтримку, вирішувати проблемні питання, та попереджувати виникнення кризових ситуацій. Особи чи сім’ї, які вже не можуть самостійно вирішити складні життєві обставини, потребують комплексної соціальної підтримки .

      Вже таким є наше життя: доки ми молоді, то старість бачиться такою неможливою, або дуже далекою. Здається, що ми завжди будемо сильні, здатні вирішити будь-яку життєву проблему. Однак, роки минають швидко, і в якусь мить людина починає розуміти, що вона поповнила ряди дідусів та бабусь. Позаду залишилася улюблена робота, із сімейного гніздечка, як пташки, випурхнули сини і доньки, а у вікно зазирає осінь життя.

     Добре, коли у цей час людина похилого віку живе у колі родини і оточена увагою і любов’ю рідних. Але ж часто буває, що в старості чимало людей залишаються самотніми. І ось тоді їм на допомогу поспішають соціальні працівники, люди, які опікуються старенькими людьми, які на схилі літ залишилися наодинці зі своїми хворобами, турботами, проблемами, душевним неспокоєм.

    

     Згідно з рішенням  Великомихайлівської селищної ради №2518-VІІІ скликання  від 11.04.2023 року  створено  комунальну установу «Центр надання соціальних послуг» Великомихайлівської селищної ради для надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою подолання або мінімізації цих обставин за місцем проживання таких осіб.  

Директор КУ «Центр надання соціальних послуг» - Михайлова Світлана Миронівна.

Фахівець  з соціальної роботи відділення соціальної роботи –  Беспалько Вікторія Володимирівна.

 

Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Великомихайлівської селищної ради розташований за адресою: смт Велика Михайлівка вул.Центральна 123, приміщення селищної ради(3 поверх).

Телефони:

- директора - 0992787969;  

- фахівець – 0962040327, 0663469805;,  

Електронна пошта: e-mail: kycnsp2023@ukr.net

 

      Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг»  провадить свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних та позабюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання стандартів якості, відповідальності за дотримання етичних і правових норм.

      На отримання соціальних послуг у комунальній установі «Центр надання соціальних послуг»

мають право:

-  особи похилого віку;

-  особи з інвалідністю;

- сім’ї, діти та молодь, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах;

- особи похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги.

 

    У комунальній установі «Центр надання соціальних послуг» створені та працюють два відділення:

-  відділення соціальної допомоги вдома;

-  відділення соціальної роботи.

 

     Відділення соціальної допомоги вдома відповідно до державних стандартів соціальних послуг надає  послугу –догляд вдома.

Соціальна послуга надається:

  •  особам III групи рухової активності – 1–2 рази на тиждень (за необхідності)
  •  особам ІV групи рухової активності – 2–3 рази на тиждень (за необхідності)
  •  особам V групи рухової активності, які потребують паліативної допомоги –5 разів на тиждень (за необхідності)
  •  організовує надання передбачених договором послуг, контролює їх якість, визначає додаткові потреби, вживає заходів щодо їх задоволення.

На обліку у відділенні перебуває 42 особи.

       Відділення соціальної роботи надає слідуючі послуги:

- проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню у складні життєві обставини осіб та сімей з дітьми;

- надання особам і сім’ям з дітьми комплексу соціальних послуг відповідно до їх потреб згідно з переліком, затвердженим центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері сім’ї та дітей, з метою подолання складних життєвих обставин та мінімізації негативних наслідків таких обставин;

- запобігання потраплянню у складні життєві обставини осіб та сімей, упровадження новітніх соціальних технологій, спрямованих на недопущення, мінімізацію чи подолання складних життєвих обставин;

- виявлення отримувачів соціальних послуг та ведення їх обліку;

- надання особам, які постраждали від домашнього насильства, та особам, які постраждали від насильства за ознакою статі, вичерпної інформації про їх права та можливість отримання допомоги;

- проводить оцінювання потреб осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, у соціальних послугах, визначає методи соціальної роботи, забезпечує психологічну підтримку;

-  надає соціальні послуги відповідно до державних стандартів соціальних послуг, зокрема:

- соціального супроводу;

- консультування;

- соціальної профілактики;

- соціальної інтеграції та реінтеграції;

- соціальної адаптації;

- кризового та екстреного втручання;

- інші соціальні послуги відповідно до визначених потреб;

- складає план реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

На обліку у відділенні перебуває 6 сімей.

    Соціальні послуги надаються комунальною установою за рахунок бюджетних коштів, з установленням диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг або за рахунок отримувача соціальних послуг /третіх осіб.

 

   Для багатьох людей похилого віку, які на схилі літ залишилися самотніми, соціальний робітник – найкращий друг, надійний помічник, а часто може і єдина розрада в теперішньому складному житті. Жодна людина не може передбачити, що її чекає на старості. Адже життя вносить свої корективи в долі навіть тих, хто мав сім’ї та неабиякі статки, а потім залишився наодинці зі своїми проблемами. І єдиними гостями престарілої одинокої людини нерідко стають листоноша та небайдужі сусіди. А останніми роками і робітники комунальної установи. Їх професія, що передусім визначається категоріями добра й милосердя, сьогодні вкрай необхідна. І немає значення, яку посаду займає той чи інший фахівець комунальної установи, у якому відділенні працює, головне, щоб він умів вислухати і прагнув допомагати людям.

 

КУ «Центр надання соціальних послуг»

 Великомихайлівської селищної ради     

 

   

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь