Виявлення перевищення максимально допустимих рівнів афлатоксинів в бразильському горісі (RASFF)

Дата: 14.02.2023 08:15

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів повідомляє, що через систему швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (Rapid Alert System for Food and Feed – RASFF) надійшло повідомлення від 26 січня 2023 року № 2023.0615, стосовно виявлення перевищення максимально допустимих рівнів афлатоксинів (В1 та сумарної кількості В1, В2, G1 і G2) в бразильському горісі, що експортувався з Бразилії (експортер: AMENDOPERES LTDA, Brazil; трейдер: ROTTERDAM CUSTOMS SERVICES B.V., Netherlands) до України.

Афлатоксини — клас природних мікотоксинів, що виробляються багатьма видами грибків роду Aspergillus. Афлатоксини є токсичними і канцерогенними речовинами. Афлатоксини утворюються тільки під час росту грибів.

Деталі повідомлення RASFF можна переглянути на офіційній сторінці RASFF Portal Європейської Комісії (https://webgate.ec.europa.eu/rasff-window/screen/search).