Ситуація в енергосистемі України

Дата: 12.01.2023 10:18

Фото без описуСтаном на 12 січня споживання електроенергії в Україні підвищилось через суттєве зниження температури. Внаслідок цього зріс дефіцит потужності. В окремих областях, в тому числі і Одеській внаслідок поривчастого вітру є пошкодження у мережах операторів систем розподілу, ведуться ремонтні роботи. “Наразі триває активна робота з відновлення пошкоджених об’єктів генерації, магістральних та розподільчих мереж, яка є достатньо часо- та ресурсозатратною”, – наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Через зростання попиту на електроенергію внаслідок похолодання будуть застосовуватись графіки відключень електропостачання з метою попередження аварій через навантаження енергосистеми.

За словами голови Держенергонагляду Руслана Слободяна, цей орган продовжує перевірки дотримання операторами систем розподілу порядку застосування заходів з обмеження постачання електричної енергії. Виявлені порушення на вимогу контролюючого органу усуваються.