Колабораційна діяльність

Дата: 26.09.2022 08:34

Фото без опису15 березня набув чинності Закон України від 03.03.2022 р. № 2108-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність» (далі – Закон № 2108), яким в Україні передбачено кримінальну відповідальність за вчинення низки діянь, що сприяють збройній агресії на території України.

Єдність та рішучість нашого народу у відсічі агресії окупанта не просто вразила світ, а, очевидно, увійде у підручники історії, стане цілим напрямком поп-культури та буде ще не одне десятиріччя вивчатися психологами, соціологами та іншими науковцями. Водночас, кожен українець нині перебуває у надзвичайно складних життєвих та психологічних умовах, подекуди відірваний від джерел офіційної інформації, або стає ціллю для інформаційних атак ворога та його пособників.

У зв’язку із цим, Законом № 2108 було передбачено кримінальну відповідальність за:

1. публічне заперечення громадянином України здійснення збройної агресії проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України;
  2. публічні заклики громадянином України до:
  • підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора;
  • співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та/або окупаційною адміністрацією держави-агресора;
  • невизнання поширення державного суверенітету України на тимчасово окуповані території України.