Про встановлення на території Великомихайлівської селищної ради ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців на 2023 рік

Дата: 09.06.2022 11:10

Великомихайлівська селищна рада

Роздільнянського району Одеської області

XXXI сесія

ПРОЄКТ  РІШЕННЯ

Про   встановлення  на  території

Великомихайлівської селищної ради

ставок    єдиного     податку    для

фізичних  осіб  –  підприємців на 2023 рік

Відповідно до п.24 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п.291.4 ст.291, ст.293 Податкового кодексу України, з метою поповнення доходної частини бюджету селищної ради,

Великомихайлівська селищна рада

ВИРІШИЛА:

1.Встановити з 01.01.2023 року на території Великомихайлівської селищної ради ставки єдиного податку для фізичних осіб – підприємців, що проводять діяльність на території селищної ради в слідуючих розмірах:

1.1 перша група -  фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1118900 гривень - 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;

1.2 друга група - фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

• не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 5587800 гривень - 15 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

2. Ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, другої групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

3. Оприлюднити рішення в засобах масової інформації та на сайті селищної ради.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісії з питань планування та обліку бюджету, фінансів, власності, соціально-економічного розвитку