Сексуальне насильство, як воєнний злочин. Що робити та куди звертатись за допомогою?

Дата: 17.06.2022 12:41

Фото без опису  З кожним днем стає відомо дедалі більше  подробиць звірських воєнних злочинів російських військових в Україні. Велика частина з яких – це злочини, пов'язані з сексуальним насильством проти жінок, чоловіків, дівчат та хлопців.

Сексуальне насильство, як воєнний злочин – це не лише згвалтування. Але й такі дії як:

-погрози та спроби зґвалтування;

-каліцтво статевих органів;

-тортури сексуального характеру;

-примус до спостереження за сексуальним насильством над іншими людьми;

-примусове оголення;

-примусове утримання чоловіків та жінок в одному приміщенні, тощо.

Психологічно, постраждала/ий від сексуального насильства, переживає кілька етапів: шок, який супроводжують відчуття провини та сорому, злість, невизначеність, горювання та прийняття.

Під час цього важливо усвідомити:

1. Ви не винні!

2. Це зробив з вами гвалтівник.

3. Важливо якнайшвидше відновити своє психічне здоров’я.

Для цього варто звернутися до спеціалістів, найкраще - психологів, які підтримають та дадуть поради як пропрацювати отриману психологічну травму.

Психологічна  підтримка для постраждалих від сексуального насильства:

УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ_________________________тел. 1547

НАЦІОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПОПЕРЕДЖЕННЯ

ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА, ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

ТА ГЕНДЕРНОЇ ДИСКРИМІНАЦІЇ__________________тел.116123/0800500335

ЦІЛОДОБОВІ БЕЗКОШТОВНІ  ТЕЛЕФОНИ

ДОВІРИ__________________________________________тел.1500/0442721500

тел.0800501212

тел.0444561702

На місцевому рівні  особи, які постраждали від сексуального насильства,  вчиненного представниками держави-агресора, завжди можуть отримати належні безкоштовні послуги, пораду, рекомендації та  підтримку звернувшись до  відділу соціального захисту населення або до служби у справах дітей Великомихайлівської  селищної ради за адресою: смт Велика Михайлівка, вул. Центральна,123.