Наші океани – наша відповідальність

Дата: 08.06.2022 10:21

Щороку 8 червня людство відзначає Всесвітній день океанів.  Дата була затверджена у 1992 році на Всесвітньому саміті ООН з довкілля і розвитку в Ріо-де-Жанейро (Бразилія).

Його мета – нагадати людям про проблеми та збереження біорізноманіття мешканців морських глибин і стабільну екологічну ситуацію в океанах.

Девізом Дня океанів став вираз «Наші океани – наша відповідальність». Тема охоплює множинні проблеми, що виникають з вини людини в Світовому океані.

Океани займають три чверті поверхні Землі, містять 97% водних запасів, займають за об’ємом 99% всієї площі планети і є невід’ємною частиною процесу сталого розвитку.

Нині близько 40% вод Світового океану є сильно постраждалими від людської діяльності.

Тільки від нас залежить, яким буде стан океанів у майбутньому та чи будуть збережені їх мешканці.

Тож давайте відповідально ставитися до флори і фауни океанів та запобігати негативним екологічним наслідкам.