Щодо проведення земляних робіт в охоронній зоні ГРМ.

Дата: 24.01.2022 10:01

З метою недопущення пошкодження, руйнування газопроводів і споруд на них та забезпечення безпечної експлуатації систем газопостачання,АТ «ОДЕСАГАЗ» інформує споживачів природного газу про наступне.

У відповідності до вимог п.1.12 Правил Безпеки систем Газопостачання(НПАОП 0.00-1.76-15) затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15 травня 2015 року №285 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.06.2015 року за № 674/27119 «з метою забезпечення безпечних умов експлуатації та включення можливості пошкодження газорозподільної системи вздовж її траси в ме5жах охоронної зони шириною 2м. з обох боків від зовнішньої стінки газопроводу в плану не допускається, в тому числі:

• складування матеріалів і устаткування;
  • ведення земельних та будівельно – монтажних робіт;
  • улаштування стоянок автотранспорту, гаражів та інших споруд, у тому числі тимчасових».

Також Кодексом газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕ та КП від 30.09.2015 №2494, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 року за №1379/27824 на АТ «ОДЕСАГАЗ», як Оператора ГРМ, покладено обов’язки забезпечення виконання попереджувальних заходів для безаварійної експлуатації газорозподільних систем та локалізацію та ліквідацію аварійної ситуації в газорозподільної системі.  У відповідності до положень Кодексу ГРМ «Проведення ремонтних  будівельних та/або земляних робіт в охоронній зоні ГРМ здійснюється відповідно до законодавства за письмовим погодженням Оператора ГРМ.  Юридичні  та фізичні особи, а також /фізичні особи – підприємці для отриманні пог7одження Оператора ГРМ на проведення ремонтних, будівельних та /або земляних робіт в охоронній зоні ГРМ повинні подати Оператору ГРМ для узгодження проект плану їх проведення, розроблений з урахуванням вимог будівельних, аза необхідністю – інших норм і правил, що регламентують ці роботи, а також заяву(лист) на отримання погодження.  Юридичні та фізичні особи, а також /фізичні особи – підприємці, що проводять ремонтні, будівельні та земляні роботи в охоронних зонах, зобов’язані не пізніше ніж за добу до початку робіт повідомити представника Оператора ГРМ щодо проведення робіт».

Таким чином, на підставі вищезазначеного до початку проведення земляних робіт в охоронних зонах газорозподільної системи  АТ «ОДЕСАГАЗ», вам буде необхідно подати до Роздільнянського УЕГ АТ «ОДЕСАГАЗ» для узгодження проект плану їх проведення та отримати письмове погодження, а також забезпечити допущення представника Оператора ГРМ для проведення систематичного контролю при виконанні робіт.

Не порушуйте правил безпеки, адже цим, Ви наражаєте на небезпеку себе та оточуючих!