ТЦК, ЦНАП чи Резерв+: як оновити дані, щоб не стати "ухилянтом" (інструкція)

Дата: 22.05.2024 16:41

Фото без описуВійськовозобов'язані повинні оновити облікові дані протягом 60 днів з дня, коли закон про мобілізацію набрав чинності, тобто до 16 липня 2024 року. Зробити це можна кількома способами.

Згідно з законодавством, є три способи для оновлення військово-облікових даних через:

• ТЦК і СП;
  • ЦНАПи;
  • мобільний застосунок "Резерв+".

Оновлення даних через ЦНАП: як це зробити

• Потрібно звернутися до найближчого центру надання адмінпослуг або записатися через електронну чергу.
  • Прийти до ЦНАПу та заповнити заявку, надати актуальні дані.
  • Адміністратор ЦНАПу допоможе оновити дані в особистому кабінеті.
  • Після цього адміністратор повинен надати витяг про оновлення даних, завірений підписом та печаткою ЦНАПу.

Військовозобов'язаний повинен мати при собі паспорт, ідентифікаційний код, мобільний телефон.

При цьому зазначається, що оновити дані у ЦНАП можуть навіть ті військовозобов'язані, які не мають військового квитка та давно не уточнювали дані у ТЦК.

Оновлення даних через "Резерв+"

"Резерв+" - це мобільний застосунок для військовозобов'язаних, через який можна оновити особисті дані. Його можна завантажити через App Store та Google Play.

Для реєстрації в застосунку достатньо авторизуватися за допомогою BankID. Далі по черзі покажуться поля для підтвердження чи оновлення даних. Пропонується номер телефону - якщо він актуальний, натискаємо підтвердження, якщо ні - вводимо новий. Так само з електронною поштою та місцем проживання.

Після того, як всі дані будуть підтверджені чи оновлені - законний обовʼязок виконано. Далі з реєстру "Оберіг" підвантажаться дані та можна буде подивитися, що держава знає про вас.

Важливо, що стати на облік через застосунок "Резерв+" чи отримати бронювання - не можна. Зараз через застосунок можна лише оновити дані та отримати витяг з реєстру "Оберіг".

За матеріалами "РБК Україна"