Великомихайлівська громада

Одеська область, Роздільнянський район

Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Дата: 25.01.2024 08:15
Кількість переглядів: 56

Реальні історії: Херсонщина

Як інспектор праці посприяв у виплаті заборгованої заробітної плати працівникам закладу освіти.

Фото без описуМаргарита (ім’я змінено) звернулась до Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці за допомогою у вирішенні питання виплати заборгованої заробітної плати при звільненні.

Стурбована громадянка повідомила, що працювала у освітньому закладі Каховського району, який на сьогодні знаходиться на тимчасово окупованій території Херсонській області. Свою роботу виконувала сумлінно та добросовісно за дистанційною формою організації праці. Однак з травня 2023 року заробітну плату за умовами трудового договору вчасно не отримувала. Більш того утворилась заборгованість із виплати заробітної плати більше ніж за п’ять місяців, яку роботодавець не виплатив навіть при звільненні.

На прохання прояснити ситуацію та виплатити належні кошти Маргарита не отримала жодних чітких відповідей від роботодавця, який й надалі замовчував проблему та не поспішав її вирішувати. Також за повідомленням Маргарити заборгованість із виплати заробітної плати була не лише перед нею, а і перед іншими працівниками освітнього закладу.

Деталі за посиланням: http://surl.li/plgva

 

Фото без описуСьогодні у рубриці #ЗАПИТАННЯ_ВІДПОВІДІ відповіді розглядаємо, що таке роботи підвищеної небезпеки та які вимоги нормативно-правових актів з питань охорони праці щодо до їх виконання.

Відповідь: Згідно НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» (затверджено Наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 26.01.2005 р. № 15 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 р.

за № 231/10511):

робота підвищеної небезпеки - це робота в умовах впливу шкідливих та небезпечних виробничих чинників або така, де є потреба у професійному доборі, чи пов’язана з обслуговуванням, управлінням, застосуванням технічних засобів праці або технологічних процесів, що характеризуються підвищеним ступенем ризику виникнення аварій, пожеж, загрози життю, заподіяння шкоди здоров’ю, майну, довкіллю.

Працівники, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки або там, де є потреба в професійному доборі, вимог відповідних нормативно-правових актів з охорони праці повинні проходити щорічне спеціальне навчання.

На підприємствах на основі НПАОП 0.00-2.01-05 «Перелік робіт з підвищеною небезпекою» (затверджено Наказом Держнаглядохоронпраці України 26.01.2005 №15, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 №232/10512), з урахуванням специфіки виробництва, роботодавцем повинен бути розроблений і затверджений відповідний перелік робіт з підвищеною небезпекою, для проведення яких працівникам цього підприємства потрібні спеціальне навчання і щорічна перевірка знань з питань охорони праці.

Фото без опису

 

Відділ з питань праці Управління інспекційної діяльності в Одеській області Південного Міжрегіонального управління Державної служби з питань праці України проводить сеанс «Прямої телефонної лінії»:

 

25 січня 2024 року з 14.00 до 17.00 на теми:

«Готуємо трудові книжки для сканування з метою оцифрування»;

 

26 січня 2024 року з 10.00 до 16.00 на теми:

 «Надомна й дистанційна робота: у чому різниця»;

 

29 січня 2024 року з 14.00 до 17.00 на теми:

«Обираємо форму трудового договору – за згодою сторін».

 

По телефону 0973741562 на запитання роботодавців, найманих працівників відповість  провідний інспектор відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності в Одеській області Південного Міжрегіонального управління Державної служби з питань праці України  Сорокін Ігор Борисович


Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь