УКРАЇНА

Великомихайлівська  селищна  рада

Великомихайлівського  району  Одеської  області

67100,  Одеська область, Великомихайлівський  район,  смт. Велика Михайлівка,

вул. Карбишева, 10, тел. 2-12-46,  e-mail: vmselrada@ukr.net, сайт: vms-rada.gov.ua

РІШЕННЯ

Про звернення депутатів

Великомихайлівської селищної

ради Одеської області до Верховної

Ради України щодо неприпустимості

скасування мораторію на продаж земель

сільськогосподарського призначення

Відповідно до статті 26 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні», Великомихайлівська селищна рада

ВИРІШИЛА :

1.Схвалити текст звернення депутатів Великомихайлівської селищної ради Одеської області до Верховної Ради України щодо неприпустимості скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення (додається).

2.Направити звернення до Верховної  Ради України  та депутатів Верховної Ради України Пресмана О.С. та Одеської обласної ради Деревянка М.М.

Селищний голова                                                            Т.В. Жарська

02.06.2017

№ 755-V

Звернення депутатів Великомихайлівської селищної ради Одеської області до Верховної Ради України щодо неприпустимості скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення

17 лютого 2017 року група народних депутатів України внесла подання до Конституційного Суду України з вимогою визнати неконституційним мораторій на продаж сільськогосподарських земель, який під спільним тиском селян був пролонгований Верховною Радою України на 2017 рік. Також всупереч мораторію в Верховній Рад і зареєстровано законопроект про обіг сільськогосподарських земель, яким пропонується де-факто торгувати землею вже з 1 липня 2017 року.

Прихильники вільного продажу землі сільськогосподарського призначення нібито відстоюють ринкові цінності та право селян розпоряджатись власним майном. Проте ці аргументи не можуть замаскувати справжніх намірів поборників „ринку землі” – скупити за безцінь родючі чорноземи.

Зрозуміло, що за умов відсутності захисту власності та інвестицій, а також гострого дефіциту грошових коштів, навіть у вигляді кредитних ресурсів, єдине, до чого призведе право на продаж землі – це скуповування земельних паїв великими агрохолдингами та корпораціями. Вже зараз десять найбільших агрохолдингів володіють (на правах власності чи оренди) мільйонами гектарів та чинять тиск щодо відмови від землі на малі сільськогосподарські підприємства та на сімейні ферми. Скасування з 1 січня 2017 року спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських товаро виробників призвело до ще більшого занепаду і дефіциту коштів у фермерських господарствах.

Якщо закон, яким дозволятиметься продаж землі вже з 1 липня 2017 року буде ухвалено, фермери та селяни будуть поставлені в такі умови, коли їм не залишиться нічого іншого, як розпродати за безцінь свої паї. Це призведе до остаточного знищення малих сільськогосподарських підприємств та сімейних ферм, які в усьому цивілізованому світі є основою аграрної складової економіки.

Депутати Великомихайлівської селищної ради звертаються до Вас з проханням:

 - вжити всіх необхідних заходів для недопущення скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення;

- не допустити створення механізмів, що дозволятимуть торгувати землею сільськогосподарського призначення в обхід мораторію, зокрема за допомогою ухвалення закону про обіг сільськогосподарських земель, яким пропонується де- факто торгувати землею вже з 01 липня 2017 року;

 - продовжити на 10 років мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні, розробити практичні механізми стимулювання і розвитку фермерського господарства, малого і середнього бізнесу в аграрній сфері.

-заборонити Держгеокадастру проведення  аукціонів з продажу права оренди земель  сільськогосподарського призначення громадянам, які не проживають на території громади протягом  пяти років та не мають засобів для ведення сільськогосподарської діяльності.

06 жовтня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель», який продовжив мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2018 року.

Ми, депутати Великомихайлівської селищної ради Одеської області зазначаємо, що у Великомихайлівському районі Одеської області розвинене індивідуальне селянське, фермерське господарство, яке у разі скасування мораторію буде зруйновано.

Вважаємо, що за нинішніх обставин небезпечно запроваджувати функціонування повноцінного ринку землі в Україні, адже для цього не сформовано ні правових, ні організаційних, ні економічних передумов. Відсутні правові механізми захисту дрібних землевласників. Як і раніше, законодавчо не встановлено чітких, прозорих та економічно вигідних для держави умов обігу земель сільськогосподарського призначення.

Сільськогосподарські товаро виробники району поділяють думку фахівців про те, що продаж землі нині неможливий, оскільки сьогодні земля є гарантом продовольчої безпеки країни та залишається ледве не останнім вітчизняним ліквідним ресурсом. А тому відміна у таких умовах мораторію в жодному разі не відповідати менаціональним інтересам держави, а відкритий вільний обіг земель сільськогосподарського призначення призведе до аграрного рабства – аджезбагатяться лише представники великого капіталу. Натомість внаслідок поспішного рішення про відкритий ринок землі ще більше збідніє сільське населення, за безцінь позбавлене земельних ділянок – єдиного джерела виживання.

Враховуючи викладене, ми вимагаємо продовжити дію мораторію до моменту підняття соціальних стандартів селян, відновлення інфраструктури села.