Громадські роботи

Одним із видів покарань, нагляд за яким здійснюється уповноваженим органом з питань пробації, є громадські роботи (ст. 56 КК України). Зміст зазначеного покарання полягає в примусовому залученні засудженого у вільний від основної роботи або навчання час до виконання безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування. Тобто засуджений залишається у суспільстві, але на нього покладається трудове зобов’язання, від обсягу, характеру та умов якого він ухилятися не має права.
Правопорушникам доручають виконання широкого кола громадських робіт, а саме: прибирання вулиць, оформлення та наведення порядку у парках і скверах, посадка дерев, фарбування та ремонт громадських приміщень, тощо. Вважається, що така робота сприяє самодисципліні правопорушника, виробленню правослухняної мотивації його поведінки.

Громадські роботи – це праця на благо громади та вирішення актуальних для життєдіяльності територіальних громад питань. Завдяки їх виконанню в населених пунктах підтримуються чистота й порядок.

25 червня 2020 року в приміщенні Великомихайлівської ОТГ за ініціативою начальника Великомихайлівського районного сектору філії Центру пробації в Одеській області   Інни Терлецької, відбулася робоча зустріч з начальником відділу ЖКГ, будівництва та благоустрою Олександром Бабчуком.

Під час робочої зустрічі  підвели підсумок роботи протягом першого півріччя 2020 року. На виконання громадських робіт до Великомихайлівської ОТГ Великомихайлівським районним сектором з питань пробації було направлено 4 правопорушники, із них: 3 успішно їх відпрацювали, 1 правопорушник ухилився від відбування покарання у виді громадських робіт. За ухилення засудженого від відбування покарання у виді громадських робіт судом вирішується питання про вчинене кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.389 КК України.

В свою чергу Інна Терлецька  зазначила, що проведення таких зустрічей сприяє активізації більш дієвої співпраці між сектором пробації та органами місцевого самоврядування.

Інна ТЕРЛЕЦЬКА

Великомихайлівський районний відділ