Важливим питанням у профілактиці раннього соціального сирітства є виявлення та підтримка сімей, які опинились у складних життєвих обставинах.

Саме з метою надання їм соціальних послуг, попередження сімейного неблагополуччя та насильства в сім'ї служба у справах дітей, сім'ї, молоді, спорту та соціального захисту населення Великомихайлівської селищної ради спільно з іншими суб'єктами соціальної роботи здійснює відвідування сімей, які проживають на території селищної ради.

З батьками проводяться бесіди з питань формування відповідального та усвідомленого батьківства, підвищення рівня виховного потенціалу сім'ї,   спрямованого на розвиток соціально-побутових навичок та вміння самостійно вирішувати свої проблеми.

Однією з головних тем є питання профілактики вживання батьками алкогольних напоїв та тютюнопаління, також надається пояснення батькам про кримінальну та адміністративну відповідальність за ухилення від виконання батьківських обов’язків, допомога у вирішенні проблем, які виникають у родині.

В ході проведення таких перевірок в кінці серпня місяця було вилучено з сімей, вищевказаної категорії:

- 2 дітей з родини Пушак І.А., мешканки с. Гіржево;

- 1 дитину з родини Дубини Л.О., мешканки смт. Велика Михайлівка (Богуславка);

- 2 дітей з родини Гайдайчука І.А., мешканця с. Василівка;

- 4 дітей з родини Єпуре Н.О., мешканки с.Гребеники.

На даний час діти перебувають у Затишанському центрі соціально – психологічної реабілітації.

Великомихайлівська селищна рада висловлює слова вдячності за підтримку та небайдужість до долі дітей приватним підприємцям: Славінському Олександру Леонідовичу, Гончаруку Ігорю Володимировичу, Дацику Сергію Васильовичу, Івановій Тетяні Андріївні, працівникам селищної ради, відділу освіти, культури та туризму і Ростовцевій Антоніні Павлівні - це небайдужі мешканці нашого селища, які відгукнулися на прохання і допомогли продуктами харчування, а саме: картоплею, цибулею, соняшниковою олією, крупами, солодощами, домашньою консервацією, які було доставлено до Затишанського центру.